Голубова Любов Миколаївна,
вчитель початкових класів
Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 — багатопрофільний ліцей»
Бахмутської міської ради Донецької області
т. 0957369265
Кейс уроку
з навколишнього світу для 4 класу за темою «Безхребетні тварини . Комахи. Бджоли.»
У даному кейсі подано матеріали до уроку з навколишнього світу за педтехнологією «Росток». Ці матеріали можуть бути використані й на наступних уроках або для самостійного вивчення теми.
4 клас
Тема уроку. Безхребетні тварини. Комахи. Бджоли.
Мета. Повторити набуті знання про класифікацію тварин, закріпити відомості щодо різноманітності безхребетних тварин, особливості будови і процесів життєдіяльності бджіл як представників класу комах,
розвивати вміння використовувати набуті раніше знання, зіставляти й аналізувати інформацію; спонукати до дослідницької роботи;
виховувати дбайливе ставлення до навколишнього світу.
Освітні галузі: природнича, мовно-літературна, інформатична, соціальна і здоров’язбережувальна, мистецька.
Обладнання: мультимедійний комплект: ментальна карта, інтерактивний плакат, інтерактивна вправа, буктрейлер.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Учням пропонується скуштувати ложечку меду і згадати, які тварини його виробляють.
- Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.
Складання Ментальної карти https://dropmefiles.com.ua/ru/K8M2cU
ІІІ. Постановка навчального завдання
Де живуть бджоли? Як спілкуються? Ієрархія бджіл Як виробляють мед?
Тривалість життя? –на ці та інші питання ми зможемо відповісти, попрацювавши за темою уроку.
- Побудова проєкту виходу з утруднення
Робота з інтерактивним плакатом https://www.thinglink.com/scene/1515072528781934595/editor
- Перегляд учбового ролику про життя бджіл.
- Перегляд мультфільму про бджіл.
- Робота з прислів’ями та загадками про бджіл.
- Фізхвилинка «Бджілка».
- V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні
- Знайомство із фактами про корисний мед.
- Перегляд фото бджіл-роботів.
- Створення з лего власної моделі бджілки. Фото на пам’ять.
VІ. Включення в систему знань і повторення
Виконання інтерактивного завдання https://learningapps.org/watch?v=paci9mggj21
VIІ. Рефлексія діяльності
На цьому етапі вчитель пропонує учням основні тези нової теми, які вони занотовують, ставлячи біля них відповідні позначки:
+ (я це знав);
– (я цього не знав);
- ? (це мене здивувало);
- ! (про це я хотів би дізнатись детальніше).
VІІІ. Домашнє завдання.
Вчитель пропонує учням передивитись рекламу книжки, яку слід прочитати самостійно. https://www.youtube.com/watch?v=TSx8aNnrUbo
Створені власно:
- https://www.youtube.com/watch?v=TSx8aNnrUbo — буктрейлер
- https://www.thinglink.com/scene/1515072528781934595/editor — інтерактивний плакат
- https://learningapps.org/watch?v=paci9mggj21 – інтерактивне завдання
- https://docs.google.com/presentation/d/1blkGsnujmIHooY4nXV8-g3RRtW3Ldw3T/edit#slide=id.p1 — Ментальна карта
Використані матеріали з Інтернету:
- https://www.youtube.com/watch?v=eubgs0hFayc — Бджоли
- https://www.youtube.com/watch?v=cvOfgcuNDnQ – Як бджоли готуються до зими
- https://www.youtube.com/watch?v=kMXEeL9Pe8w – Мультфільм про бджіл
- https://www.youtube.com/watch?v=vE5HrqrvcOA – Фіксики про бджіл
- https://www.youtube.com/watch?v=83mcfv9ZKl4 – Цікаві факти про бджіл
- https://www.youtube.com/watch?v=XKclJhMviWc – Цікавинки про бджіл
- https://www.youtube.com/watch?v=RZP2ys4cjnE&t=11s – Дітям про бджіл
- https://www.youtube.com/watch?v=276v0qyak8E – Як бджоли роблять мед
- https://www.youtube.com/watch?v=lmx0V-HkfD8 – Аудіоказка «Як цуценя захотіло меду»
- https://www.youtube.com/watch?v=KAXXwQKBql8 – фізхвилинка «Бджілка»